جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 160918
زمان انتشار: 22 دی 1397 15:18:00

بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان هزینه نظام جامع اطلاعات مالیاتی کشور/دولت شفاف سازی کند

فرار مالیاتی در کشور با وجود صرف هزینه های سنگین برای استقرار نظام جامع اطلاعات مالیاتی، انتقاد صاحب نظران و مسئولان کشور را در پی داشته است.
 بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان هزینه نظام جامع اطلاعات مالیاتی کشور/دولت شفاف سازی کند

به گزارش بازارخبر با وجود تاکید بسیاری از کارشناسان مبنی بر استقرار نظام جامع مالیاتی برای کاهش وابستگی بودجه کشور به نفت و مقابله تخلفات مالیاتی، روز گذشته امام جمعه موقت تهران از فرار مالیاتی 50 هزار میلیارد تومانی در کشور خبر داد. ابوترابی فرد با بیان اینکه، ساختار مالیاتی کشور قابل قبول نیست، گفته بود، به اذعان برخی صاحب‌نظران اقتصادی بین 40 تا 50 درصد فرارمالیاتی داریم؛ یعنی حدود *40 تا 50 هزار میلیارد تومان* یا حتی بیش از آن. این عدد درشتی است.

برخی از این افرادی که دستگاه قضایی آنها ر‌ا به عنوان انسان متخلف محاکمه کر‌د، د‌ر نظام اقتصادی کشور ده‌ها حساب بانکی داشتند و منابع کلانی جابجا شد، ا‌ما *یک ریال پرداخت مالیاتی نداشتند، این چه نظام اقتصادی و مالیاتی است؟

  نخستین بار بر اساس برنامه سوم توسعه، وزارت اقتصاد مکلف شده بود ظرف سه سال نخست ابتدای برنامه مذکور نسبت به راه اندازی نظام جامع اطلاعات مالیاتی کشور اقدام کند.

از سوی دیگر، در حالی که از بهره برداری قطعی نظام جامع اطلاعات مالیاتی خبر مشخصی در دست نیست، بر اساس مستندات موجود تا اواخر سال 96 بیش از 1000 میلیارد تومان بابت طرح جامع مالیاتی اعتبار لحاظ  شده است.

 

انتهای پیام/

کلمات کلیدی: ,
0
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت